مصاحبه با مهبد سیحون رتبه ۲۲۱ کنکور ریاضی ۹۴ و دانشجوی کنونی آی تی دانشگاه تهرانIMG_3925
سوال: مصاحبه را باهمین سوال شروع میکنم، عربی خود را چگونه ۱۰۰ زدی؟
پاسخ: وقتی کلاسم را با شما شروع کردم آذرماه بود و من عربی ام را در آخرین آزمون کانون ۱۵% زده بودم. سپس با شروع کلاسهای من با شما و اجرای برنامه های سه روزه آخر هر جلسه و مطالعه دقیق جزوه و حل تست های عربی جامع در آزمون عید کانون به درصد ۸۰ رسیدم و همینطور این رشد ادامه داشت تا در کنکور ریاضی به ۱۰۰% رسید.مهمترین نکته در این مسیر اینه که کل عربی را باید قبل از عید جمع کرد و بعد از عید مجددا با دوره کردن مطالب شروع به حل آزمکن جامع پرداخت.
سوال: تاثیر لغت در کنکور چقدر بود و آیا در طول سال تحصیلی لغت میخوندی؟
پاسخ: لغت در کنکور بسیار مهم است البته تاثیر آن در ابتدا محسوس نیست اما در انتها هنگام حل آزمونهای جامع می فهمیم که چقدر لغت تاثیر گذار بوده و سرعت را افزایش میدهد مخصوصا در حل متن باید بلافاصله معنی لغات به ذهنت خطور کند تا در مدت زمان کمی به سوالات پاسخ دهی.
سوال: میزان ساعت مطالعاتی عربی در هفته چقدر بوده؟
پاسخ: در ابتدای کار که عربی ام ضعیف بود هفته ای ۶ ساعت بود و در ادامه وقتی روبه راه شدم به هفته ای ۴ ساعت رسید و ادامه داشت.طبق برنامه شما سه روز در هفته و روزی یک ساعت و نیم.
سوال: قبل از شروع کلاس های عربی کتابهای متعددی رو مطالعه کرده بودی، نظرت راجع به کتاب عربی جامعاتشارات همگامان چیه؟
پاسخ: بدون اغراق کتاب عالیه ای است و تستهای تالیفی اون فوق العاده است، گرچه به نظرم درسنامه اش ضعیف است اما من ابتدا تستهای کنکور را میزدم و بعد سراغ تستهای تالیفی کتاب میرفتم. در مجموع کل کتاب رو تا کنکور ۲بار زدم. در دو سه هفته مونده به کنکور هم مجددا تستهای غلط و نزده ام را دوباره حل کردم.
سوال: کتاب کارآگاه ترجمه و ۳۶۰ درجه چطور؟
پاسخ: کارآگاه ترجمه را کامل زدم اما ۳۶۰ درجه را تا کنکورهای سال۸۸ زدم چون باقی متن ها را می خواستم در ماه آخر به صورت آزمون جامع بزنم.
سوال: درصد ۱۰۰ عربی چه تاثیری در رتبه ات در کنکور داشت؟
پاسخ: خیلی تاثیر داشت خیلی، مخصوصا که همه در این درس ضعیف اند.
سوال: با توجه به اینکه تو در دبیرستان انرژی اتمی درس میخوندی نظرت راجع به کیفیت کلاس های عربی ای که باهم داشتیم چی بود؟
پاسخ: من قبل از شما ۳ معلم عربی دیگر هم داشتم که با آنها کار به جایی نرسید، و من تمام اونها رو کنسل کردم. کلاس شما واقعا عالی بود و اینکه آخر هر جلسه به من برنامه مطالعاتی می دادید واقعا فوق العاده بود. جزوه کلاسی هم که البته خودش یک کتاب است تمام مطالب رو شامل می شد و نکته ای نبود که در آن جزوه نباشد.مخصوصا تستهای نکته دار اون…
سوال: درصد های درسهات رو لطفا میگی؟
پاسخ: ادبیات ۷۱% عربی ۱۰۰% زبان ۸۹% دین و زندگی ۸۰% ریاضی ۵۶% فیزیک ۷۱% شیمی ۶۳%
سوال: تاثیر دروس عمومی در رتبه چقدر بود؟
پاسخ: دروس عمومی تاثیر واقعا عجیبی دارند این مساله را بعد از اینکه رتبه ام آمد فهمیدم. دروس عمومی دروسی هستند که تمرکز به آنها زودتر نتیجه خود را نشان میدهند و به قولی زود بازده هستند.
یکی از دوستان رتبه اش ۲۳۸ بود و تمام دروس اختصاصیش حدود ۲۰% از من بیشتر بود اما عمومی های من از او به طور میانگین حدود ۴۰% بیشتر بود و همین شد که رتبه من شد ۲۲۱ و از اون بهتر شد.
سوال: در کنکور سوالات عربی رو به چه ترتیبی زدی؟
پاسخ: اول قواعد زدم سپس ترجمه و تحلیل صرفی و تشکیل سپس این درس رو رها کردم و به سراغ درس بعدی رفتم، وقتی که وقت اضافه آوردم برگشتم و به ۴ سوال مفهوم درک مطلب پاسخ دادم.
سوال: به عنوان آخرین سوال چه توصیه ای برای بچه ها داری برای کسب درصد بالا در درس عربی؟
پاسخ: به نظر من باید اونها عربی را قبل از عید حتما یک بار به طور کامل مطالعه کنند. در عید مرور کنند و بعد از عید مجددا به طور کامل دوباره بخوانند و تست بزنند و در هفته های پایانی آزمون جامع حل کنند. در این مسیر از خواندن لغت و حل متن دریغ نکنند. عربی درس سخت و مفهموی ای است و کسی که اونو بفهمه میتونه درصد بالایی بزنه.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است